Visszapattant egy F-35-ös vadászgép a futópályáról, katapultált a pilóta – videó
Valaki épp videóra vette azt a pillanatot, amikor egy F-35B típusú vadászgép függőleges landolása nagyon rosszul sikerült.
Valaki épp videóra vette azt a pillanatot, amikor egy F-35B típusú vadászgép függőleges landolása nagyon rosszul sikerült.
Az amerikai hadsereg összesen 100 darabot vásárol majd a B-21 Raiderből, ami jóval fejlettebb, mint az eddig használt lopakodók.
Az XQ-58A Valyrie harci drónt évek óta fejleszti az amerikai légierő és a Kratos nevű cég, nemrég pedig egy újabb repülési teszten ment át a szerkezet.
A jelentések szerint az amerikai légierő száz új lopakodó beszerzését tervezi, mert a jelenlegi géppark már nagyon öreg. Az új generáció a létező legfejlettebbnek ígérkezik.
Az amerikai légierő régóta dolgozik a B-2 Spirit lopakodó modernizálásán, most egy fontos tesztet hajtottak végre vele.
Egy vadászgépnél kritikus fontosságú, hogy a katapultülés jól működjön, mert vészhelyzetben csakis általa tud megmenekülni a pilóta. Az egyik típusnál éppen ezzel adódott probléma.
Az első C-5M-et még 1970-ben kapta meg az amerikai légierő, az 1998-as felújítás óta azonban már C-5M Super Galaxy néven emlegetik az 52 teherszállítót.
Az amerikai légierő által jelenleg használt sisakokat még az 1980-as években fejlesztették, ami több szempontból is problémás.
A gép két percig a szerb légteret is érintette, majd átrepült Bulgáriába.
A hatodik generációs vadászgépeket három gyártó készítheti, de egyelőre nem világos, ki lett a befutó.
A hétvégén 30 percet töltött a levegőben az amerikai légierő egyik módosított Black Hawk helikoptere, és minden különösebb probléma nélkül repülte végig az útját. Mindezt pilóta nélkül tette.
A Raytheon fegyvergyártó munkája az a különleges siklóbomba, ami rossz időjárási körülmények közt is képes célba találni. Több tíz kilométeres hatótávolsággal rendelkezik.
Az amerikai légierő AC-130J típusú repülőgépére kerülő lézerfegyvert a Lockheed Martin már tesztelte.
A NASA és az amerikai légierő is nagy reményeket fűz a Hermeus Corporation újdonságához, ami a világ leggyorsabb repülője címet szeretné megkaparintani.
A hatalmas tömegről fotó is készült.
Több mint 2 millió dollár kár keletkezett két amerikai vadászbombázóban, miután repülés közben villámcsapás érte őket.
A terepszemlét önállóan végezni képes robotkutyák álltak szolgálatba az amerikai légierő egyik bázisán. A kísérleti jelleggel működő rendszerek moduláris felépítésűek, így a sérült, meghibásodott részek helyben is kicserélhetők.
Gripen-kísérettel gyakorlatozott az amerikai óriásbombázó.
Új ufókutató csoportot állít fel az amerikai hadügy, mert ennek már fele sem tréfa.
A tervek szerint jövő nyáron méri össze erejét a levegőben a gép és az ember. Utóbbi egyszer már alulmaradt egy hasonló küzdelemben.